Świat automatów online udostępnia bardzo bogaty wybór slotów, które dostarczają fantastycznej rozgrywki i niezapomnianych wrażeń milionom graczy mobilnych. Ze względu na duży popyt deweloperzy prześcigają się w kreatywnych projektach, wprowadzając na rynek coraz atrakcyjniejsze tytuły.

Sprawdźmy więc, jak wygląda dzisiaj podział automatów online na prawdziwe pieniądze.

Automaty klasyczne

Automaty klasyczne uważane są za hołd składany w stronę złotego wieku Las Vegas. Była to era disco, debiutu firmy MGM Grand, a także panowania Elvisa i mechanicznych automatów do gry. I chociaż automaty klasyczne polegają głównie na nostalgii graczy za dawną epoką, dzięki swojej rozgrywce i motywom nadal zapewniają realne szanse na ogromne wygrane.

Dobrym przykładem klasycznego automatu jest Double Diamond od IGT. Jest to 3-bębnowy slot z jedną linią wypłat, który wykorzystuje klasyczne symbole, takie jak BAR, 7 i owoce. Jego główną cechą są symbole Double Diamond. Kiedy dopasujemy symbole z jednym podwójnym diamentem, otrzymamy dwukrotny mnożnik zakładu. Z kolei symbole z dwoma podwójnymi diamentami mogą nam zapewnić czterokrotny mnożnik zakładu.

Automaty nowoczesne

Nowoczesne automaty to szeroka gama 5-bębnowych, 6-bębnowych, a nawet 7-bębnowych tytułów, które można znaleźć w prawie każdym kasynie online. Te tytuły mają różnorodne cechy rozgrywki, jak choćby dzikie symbole, dzięki którym można aktywować różne funkcje bonusowe.

Jednym z najlepszych przykładów nowoczesnego automatu jest slot Chilli Gold od Amaya. Automat ten wyposażono w pięć bębnów i 40 regulowanych linii wygrywających. Rozgrywka oferuje motywy w stylu meksykańskim, a także tryb darmowych spinów, który zapewnia graczom 21 darmowych spinów i ułożone symbole Wild Gold Chilli.

Automaty progresywne

Automaty progresywne znane są również jako automaty z progresywnym jackpotem. W przeciwieństwie do zwykłych automatów, których nagroda główna pozostaje bez zmian, jackpoty progresywne mogą być warte nawet miliony dolarów. Po prostu, im więcej osób gra na takim automacie, tym bardziej rośnie wysokość jackpotu. Jest to rodzaj automatu, w którym można wygrać nawet takie pieniądze, które odmienią nasze życie.

Jednym z popularnych automatów progresywnych jest Mega Moolah. Można go znaleźć w każdym kasynie online. Slot ten oferuje ogromną nagrodę główną. Przekonał się o tym zwycięzca Jonathan Heywood, żołnierz z Wielkiej Brytanii, który zabrał do domu ponad 13 milionów euro, grając na progresywnym automacie.

Automaty z grami zręcznościowymi

Gry oparte na umiejętnościach polegają na tym, że gracz ma pełną kontrolę nad całością lub częścią rozgrywki. W tradycyjnych automatach online wynik zakładu gracza określany jest przez generator liczb losowych (PRNG). Z wyjątkiem niektórych funkcji bonusowych jedynymi sposobami interakcji z automatem do gry jest obracanie bębnami i zmienianie zakładu.

Slot Space Invaders od Inspired Gaming to dobry przykład automatu opartego na umiejętnościach. Jego podstawowa gra działa jak zwykły 5-bębnowy automat do gry. A kiedy po dopasowaniu trzech symboli Golden Token aktywujemy funkcję bonusową, mamy szansę dotrzeć do tej części gry zręcznościowej, która oferuje taką samą rozgrywkę jak klasyczna gra Space Invaders. Nasza wypłata będzie zależeć od tego, ile będziemy mogli zdobyć w ramach ograniczonego życia, jakie będziemy mieć podczas tej rozgrywki.

Automaty 3D

Automaty 3D to automaty online z grafiką i innymi elementami, które są trójwymiarowe. Istnieją również animowane awatary 3D. Poza grafiką automaty 3D oferują te same funkcje, co nowoczesne sloty, a więc darmowe spiny, bonusowe minigry i dzikie symbole.

Jeśli chodzi o automaty 3D, nikt nie robi lepszych niż Betsoft. A to dlatego, że Betsoft specjalizuje się w tego typu grach od lat. Jednym z popularnych tytułów jest Gears of Time. Jest to automat ze strukturą bębnów 5×5 z wypłatą klastrową. Wypłata klastrowa to interesująca funkcja, w której dopasowujemy sąsiednie symbole, aby usunąć je z bębnów. A to z kolei pozwala dopasować więcej symboli dzięki mechanice podobnej do funkcji re-spin.

Automaty Megaways

Bębny automatu Megaways mogą zmieniać kształt i liczbę rzędów przy każdym spinie, zwiększając liczbę sposobów na wygraną z każdym spinem. Dlatego pierwszy bęben może mieć siedem rzędów symboli, drugi może mieć tylko trzy rzędy, trzeci może mieć sześć rzędów, czwarty może mieć sześć symboli, piąty może mieć cztery symbole, a szósty może mieć pięć symboli.

Dobrym przykładem automatów Megaways jest gra Divine Fortune MegaWays od NetEnt. Slot ten używa symbolu Pegasus. Kiedy pojawia się ten symbol, pozostaje na bębnach i przesuwa się o jedno miejsce w dół przy każdym spinie. A jeśli dopasuje się do drugiego symbolu Pegasus, wówczas oryginalny dziki symbol się rozszerza, obejmując całą kolumnę. Ten rozszerzający się symbol również pozostaje na bębnie i przesuwa się o jedno miejsce w dół przy każdym spinie.