Ktoś kto wchodzi na nasz profil i pierwsze co widzi to brak zdjęcia profilowego, lub zdjęcie bardzo niskiej jakości, brak jakiegokolwiek opisu, oraz zero dodanych postów to z automatu tę osobę coś „blokuje” przed naciśnięciem tego przycisku „obserwuj” jednak nie mamy się co dziwić, ludzie nie zaobserwują profilu, który nie oferuje czegoś ciekawego.

O prowadzeniu Instagrama

Patrząc na nasz profil nie widzimy niczego ciekawego, to co ktoś ma zobaczyć tam ciekawego? – zmieńmy to dodając ładne zdjęcie profilowe, oraz jakiś ciekawy krótki opis, możemy również umieścić kilka zdjęć na profil aby nasze konto nabrało życia i było atrakcyjniejsze dla odbiorcy.

Prosty schemat działania – realna wartość + ciekawy sposób zaprezentowania tego = zwiększona ilość obserwacji. Prawdą jest, że jeśli naprawdę chcemy konto rozwijać musimy cały czas pracować nad tym, coraz nowsze pomysły, eksperymentować, testować, sprawdzać co działa a co nie, analizować statystyki, stosować nieszablonowe strategie itp.

Nie raz pomysły przychodzą nam w najmniej oczekiwanym momencie, więc by ich nie zapomnieć zapisujmy je na przykład w notatniku w telefonie. Wychodząc sami z inicjatywą odwiedzenia czyjegoś profilu i zostawienie kilku serduszek czy miłego komentarza, mamy dużą szansę że te osoby zajrzą na nasz profil z czystej ciekawości, a kilka osób zdecyduje się zostawić obserwację – stosujmy tę taktykę, ponieważ jest to genialny sposób na podbicie obserwacji i zawarcie nowych znajomości co może przełożyć się na wzajemną pomoc w obie strony.

Będąc przy temacie budowania znajomości, zadbajmy o dobry kontakt z odbiorcami i wchodźmy w interakcje z nimi, twórzmy ciekawe quizy, pozwólmy zadać pytania, bądźmy stale aktywni na stories.

Więcej ciekawostek na temat Social Mediów znajdziemy na portalu https://ciekawski.pl/.